O blogu

Zaczęłam pisać w 2013 roku tuż przed wyjazdem z Polski. Tworzenie na pierwszym blogu pozwoliło mi przetrwać najgorsze emigracyjne chwile. W 2017 roku wydana została pierwsza książka o mojej pracy w branży gastronomicznej „Gastronautka”. W ciągu jednego roku mieszkałam, pracowałam i zdobywałam kolejne życiowe szlify w kilku europejskich krajach i o tym traktuje następna książka (w przygotowaniu) – „Emigrantka”. W realizacji jest także dwujęzyczny polsko-angielski poradnik-album tworzony wraz z fotografką, Winią Krawczyk – „Dobrotnik”.

Wiele lat swojego zawodowego życia związałam z gastronomią.  Byłam menagerką restauracji, kelnerką a nawet szefową kuchni. Jestem samoukiem. Mam ogromne doświadczenie w pracy w lokalach gastronomicznych i pragnę się nim podzielić.

Fascynuje mnie sztuka współczesna. Traktuję ją z przymrużeniem oka. Uważam, że skoro czegoś w niej nie pojmuję, to jest to wina artysty, bo nie umiał pokazać swojego artyzmu w zrozumiały sposób dla odbiorcy. Wybieram ze sztuki współczesnej dzieła dla siebie zrozumiałe i te, które wzbudzają we mnie emocje. Pragnę je przybliżyć innym, opisując wydarzenia kulturalne, ciekawe miejsca, architekturę, wystawy czy poszczególne prace.

Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Zarzucając tu swoją życiową kotwicę spotkałam się z różnymi fałszywymi wiadomościami dotyczącymi mentalności ludzi, przepisów prawa czy panującymi zwyczajami. Poszukując dla siebie informacji doszłam do wniosku, że mogłabym się nimi podzielić, by innym było łatwiej.

Piszę, bo lubię i chcę być czytana.